Veliköy O.S.B 2.Cad 303 Ada D Blok No:6 Çerkezköy/Tekirdağ
  • TR
  • EN
Serpantin Nedir ?

Serpantin Nedir ?

Serpantin nedir? Serpantin, genellikle yeşil renkli bir mineral grubudur. Serpantinler, magmatik ve metamorfik kayalarda bulunan olivin, piroksen ve amfibol gibi minerallerin su ile etkileşimi sonucu oluşurlar. Serpantinlerin kimyasal bileşimi Mg3Si2O5(OH)4'tür. Serpantinler, yüksek miktarda magnezyum içerirler ve bu nedenle bazı endüstriyel uygulamalarda kullanılırlar. Serpantinler ayrıca asbest gibi zararlı lifler içerebilirler ve bu nedenle sağlık açısından risk oluşturabilirler. Serpantinlerin bazı türleri ise değerli taş olarak kabul edilir ve takı yapımında kullanılırlar. Örneğin, krisotil, antigorit ve lizardit serpantin türleridir.

Serpantin İmalatı

Buhar serpantini, Kızgın yağ serpantini, Sıcak su serpantinleri, Paslanmaz finli, Bakır finli, Alüminyum finli, Dkp finli başta olmak üzere tüm serpantin çeşitlerini üretimini yapmaktayız.

Borulu Eşanjör İmalatı

Borulu eşanjörler Tema Normlarına göre U borulu, düz borulu olarak tercih edilir eşanjörler sıcaklık ve basınca göre üretilmektedir.

Ekonomizer İmalatı

Paslanmaz Ekonomizer, Karbon çeliği ekonomizerler, Yoğuşmalı ekonomizer ve Yoğuşmasız ekonomizler olarak ekonomizer üretimini yapmaktayız.