Veliköy O.S.B 2.Cad 303 Ada D Blok No:6 Çerkezköy/Tekirdağ
  • TR
  • EN
Serpantin İmalatı

Serpantin İmalatı

Oval borulu serpantin, kroçilli serpantin, yivli serpantin, finli serpantin, pul dizme serpantin, bakır kanatlı serpantin, çelik kanatlı serpantin, alüminyum kanatlı serpantin, paslanmaz kanatlı serpantin olarak çeşitleri ve yapıları bulunmaktadır. Serpantin imalatlarımız firmamız tarafından yüksek tecrübe ve titizlikle yürütülmektedir. 

Serpantin Nedir ?

Serpantin: Isıtma ve soğutma sitemlerinde bükülmüş borular ile yapılmış olan parça. Özellikle endüstri ve sanayi sektöründe çok tercih edilir. İçinden sıvı ya da gaz geçer. Serpantin istenildiği gibi bu maddeleri ısıtır ya da soğutur.Özelliklerine Göre Serpantin Seçimi Nasıl Yapılır?

Özelliklerine Göre Serpantin Seçimi Nasıl Yapılır?

Serpantin kullanımında uygulamaya göre malzeme seçimi önemlidir. Birçok farklı malzemeden serpantin üretilebilir. Kullanılacak ortamın malzeme ömrüne etkisi serpantin tasarımında önemli bir rol oynamaktadır.

Paslanmaz Serpantin İmalatı

Isı yalıtımı ve soğutma konseptinin vazgeçilmezi serpantin sistemi bugün için sanayi ve endüstrinin kullandığı en önemli formüldür. Çünkü içerisinden geçen sıvı veya gaz halindeki her şeyi ya istenilen düzeyde soğutuyor veya istenilen düzeyde ısıya ulaşılmasını sağlıyor. Tabii sistem adını bir taştan alıyor yüzey kaplaması olarak kullanılan serpantin taşı ve serpantin sistemi aslında birbirinden farklı kavramlardır, ancak bağımsız değillerdir.

Serpantin Büküm

Materyal, şekil, ebat, kalınlık, çap fark etmeksizin istediğiniz bükümü istediğiniz hatvede sizin için şekillendiriyoruz. Isıtma ve soğutma sistemlerinde sıklıkla ihtiyaç duyulan, ısıtılan ya da soğutulan akışkanın ısı akışını yaygınlaştırmak için kullanılır.

Serpantinli Tank İmalatı (ısıtma&soğutma)

Üçgen Enerji Olarak Serpantin Tank imalatlarını ; yüksek teknolojiyi uygun maliyetlerle birleştirerek, müşterilerinin özel projelerine ve ihtiyaçlarına uygun nitelikte cevap verecek biçimde gerçekleştiriyoruz.

Serpantin Nerede Kullanılır ?

Serpantin ısıtılan veya soğutulan akışkanların, soğuk veya sıcak yüzeyle temas alanını artırmak amacıyla kullanılır. Ağırlıklı olarak ısı akışını yaygınlaştırmak amacıyla kullanılan bir ekipman olarak tanımlanır.

Serpantin İmalatı

Buhar serpantini, Kızgın yağ serpantini, Sıcak su serpantinleri, Paslanmaz finli, Bakır finli, Alüminyum finli, Dkp finli başta olmak üzere tüm serpantin çeşitlerini üretimini yapmaktayız.

Borulu Eşanjör İmalatı

Borulu eşanjörler Tema Normlarına göre U borulu, düz borulu olarak tercih edilir eşanjörler sıcaklık ve basınca göre üretilmektedir.

Ekonomizer İmalatı

Paslanmaz Ekonomizer, Karbon çeliği ekonomizerler, Yoğuşmalı ekonomizer ve Yoğuşmasız ekonomizler olarak ekonomizer üretimini yapmaktayız.