Veliköy O.S.B 2.Cad 303 Ada D Blok No:6 Çerkezköy/Tekirdağ
  • TR
  • EN

Borulu Eşanjör Avantajları

Üçgen Enerji Blog Borulu Eşanjör Avantajları
Borulu Eşanjör Avantajları

Borulu Eşanjör Avantajları

Borulu ısı değiştiricisi veya ısı eşanjörü , ısı değiştiricilerin bir çeşitidir. Daha doğru tanımla ısı eşanjörü tasarlarken kulanılan sınıflandırmalardan biridir. Borulu eşanjörler yüksek basınca dayanabilecek şekilde tarasımı ve imaları yapılır. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda tasarımı ve borulu eşanjör imalatı tapılır. Termik şoklara dayanıklılardır. Boyut sınırlaması yoktur. Borulu eşanjörler bütün uygulamalarda kulanıla bilir. Basınç kaybı askeri düzeydedir ve proses amacına uygun olarak askeri düzeyde tutulabilir. Borulu eşanjör bakım ,onarım ve temizlik için kolaylıkla sökülür ve tekrar montaj yapılabilir. Boru çapı , boru sayısı , boru uzunluğu , boru adımı ve boru düzenlemesi değiştirilebilir. Bu nedenle borulu ısı değiştiricilerin dizaynları oldukça esnektir.

Serpantin İmalatı

Buhar serpantini, Kızgın yağ serpantini, Sıcak su serpantinleri, Paslanmaz finli, Bakır finli, Alüminyum finli, Dkp finli başta olmak üzere tüm serpantin çeşitlerini üretimini yapmaktayız.

Borulu Eşanjör İmalatı

Borulu eşanjörler Tema Normlarına göre U borulu, düz borulu olarak tercih edilir eşanjörler sıcaklık ve basınca göre üretilmektedir.

Ekonomizer İmalatı

Paslanmaz Ekonomizer, Karbon çeliği ekonomizerler, Yoğuşmalı ekonomizer ve Yoğuşmasız ekonomizler olarak ekonomizer üretimini yapmaktayız.