Veliköy O.S.B 2.Cad 303 Ada D Blok No:6 Çerkezköy/Tekirdağ
  • TR
  • EN

Borulu Eşanjör İmalatı

Üçgen Enerji Blog Borulu Eşanjör İmalatı
Borulu Eşanjör İmalatı

Borulu Eşanjör İmalatı

Borulu Eşanjörler Tema Normlarına göre U borulu, düz borulu olarak tercih edilir eşanjörler sıcaklık ve basınca göre dizayn edilirler. Borulu eşanjörler yüksek basınç ve sıcaklarda tercih edilir plakalı eşanjörlere göre bir diğer en önemli avantajı kolay temizlenebilir olmaları ve uzun kullanım ömrüdür.

Eşanjör Nedir?

Eşanjör, temelinde iki akışkan arasında ısı transferi yapılmasını sağlayan bir araçtır. Eşanjörün ayırt edici özelliği ise sıvı ya da gaz halindeki bu iki akışkanın arasında gerçekleşen ısı transferini maddelerin birbirlerine karışmasını engelleyerek yapmasıdır. Genellikle eşanjörlerin içinde kullanılan plaka ya da başka ısı transfer yüzeyleri hem akışkanları birbirinden ayırır hem de ısının bir akışkandan diğerine aktarılmasını sağlar. Bu ısı değişimi ısıtma, soğutma ya da eş zamanlı olarak iki yönlü olabilir.

Borulu Eşanjör Nedir ?

Borulu eşanjörler de ısı transfer yüzeyi borulardan oluşur. Akışkanın biri boruların içinden akarken, diğer akışkan gövde tarafından borulara paralel veya çapraz olarak akar. Dolayısıyla ısı transferi boru yüzeylerinde gerçekleşir?

Eşanjör Çalışma Prensibi

Eşanjör; farklı sıcaklıktaki iki sıvının birbirine karışmadan ısı transferini mümkün kılan ısı değiştirici ekipmanlara verilen genel addır. Farklı eşanjör tiplerinin çalışma prensibi temel olarak aynıdır; sıcaklığı daha yüksek olan sıvının sahip olduğu ısıyı öncelikle ısı transfer yüzeyinde toplayarak (plaka/boru), bu ısıyı aynı plaka veya borunun diğer yüzeyi ile temas etmekte olan düşük sıcaklıktaki diğer sıvıya aktarmaktır.

Borulu Eşanjör Avantajları

Çok yüksek basınçlarda çalışabilecek şekilde dizayn ve imal edilebilirler, Son derece esnek ve sağlam dizayna sahiptirler. Çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklarda çalışabilecek şekilde dizayn ve imal edilebilirler. Termik şoklara dayanıklıdırlar, Boyut sınırlaması yoktur, Tüm uygulamalarda kullanılabilirler, Basınç kayıpları asgari düzeydedir ve proses amacına uygun olarak asgari düzeyde tutulabilir, Bunun gibi vb. sitemizde bulunuyor.

Borulu Eşanjör Bakımı

Eşanjöre, minimum yılda bir kez bakım yapılmalıdır. Bakım sırasında, boşaltma vanası sökülerek cihazın içindeki su boşaltılır. Boşaltma sırasında cihaz drenajı bir giderle irtibatlandırılmalı, kazan dairesine su dolması engellenmelidir. Cihazın içinde bir tortu olup olmadığı kontrol edilir.

Serpantin İmalatı

Buhar serpantini, Kızgın yağ serpantini, Sıcak su serpantinleri, Paslanmaz finli, Bakır finli, Alüminyum finli, Dkp finli başta olmak üzere tüm serpantin çeşitlerini üretimini yapmaktayız.

Borulu Eşanjör İmalatı

Borulu eşanjörler Tema Normlarına göre U borulu, düz borulu olarak tercih edilir eşanjörler sıcaklık ve basınca göre üretilmektedir.

Ekonomizer İmalatı

Paslanmaz Ekonomizer, Karbon çeliği ekonomizerler, Yoğuşmalı ekonomizer ve Yoğuşmasız ekonomizler olarak ekonomizer üretimini yapmaktayız.