Veliköy O.S.B 2.Cad 303 Ada D Blok No:6 Çerkezköy/Tekirdağ
  • TR
  • EN
Eşanjör Nedir?

Eşanjör Nedir?

Eşanjörler farklı iki akışkanın birbirlerine temas etmeden ısı alışverişi yapmasında kullanılır. Borulu eşanjör ve plakalı eşanjör olmak üzere kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır. Eşanjör seçimi yapılırken çalışma sıcaklığı, çalışma basıncı ve basınç kayıplarına bakılarak eşanjör yapısı ve dizaynı tercih edilir. Eşanjörler yüksek basınç, düşük basınç kaybı, temizlenebilme kullanılan akışkanlara göre farklılık göstermektedirler. Ayrıca akışkanın iletkenliği, klor yapısı, tuzluluğu ve temas yüzeyine bağlı olarak paslanmaz, bakır, pirinç karbon çeliği ve alüminyum malzeme yapısı tercihleri yapılmaktadır.

Serpantin İmalatı

Buhar serpantini, Kızgın yağ serpantini, Sıcak su serpantinleri, Paslanmaz finli, Bakır finli, Alüminyum finli, Dkp finli başta olmak üzere tüm serpantin çeşitlerini üretimini yapmaktayız.

Borulu Eşanjör İmalatı

Borulu eşanjörler Tema Normlarına göre U borulu, düz borulu olarak tercih edilir eşanjörler sıcaklık ve basınca göre üretilmektedir.

Ekonomizer İmalatı

Paslanmaz Ekonomizer, Karbon çeliği ekonomizerler, Yoğuşmalı ekonomizer ve Yoğuşmasız ekonomizler olarak ekonomizer üretimini yapmaktayız.